Anasayfa / Eğitim / Eğitim İlkelerimiz

Eğitim İlkelerimiz

Yaşamın ilk 6 yılını içeren okul öncesi dönemi insan hayatı için çok önemlidir, bu nedenle anaokulumuzda ailelere ve çocuklarımıza sağlıklı, güvenli bir eğitim ortamı yaratmak temel hedeflerimizdendir.

Manisa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü Anaokulunda  çocuklarımıza Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim programları çerçevesinde düzenlenen eğitim faaliyetlerinin yanı sıra onların ilgi ve yeteneklerini desteklemek amacıyla; İngilizce, Müzik, Jimnastik, Halk Oyunları, Satranç gibi branş derslerine ilave olarak Robotik Lego Çalışmaları ve Kodlama Atölyesi Çalışmaları da başlatılmıştır. Ayrıca Temmuz-Ağustos aylarında Olimpik Okul uygulamasıyla çocuklarımız tatil kampı ortamında spor, yüzme ve diğer bedensel aktivite ağırlıklı eğitimlerle desteklenerek yeni eğitim yılına kadar motive edilmektedir.

Milli Eğitim Bakanlığı okul öncesi eğitim programı ve müfredatları esas alınarak çocuklarımızın fiziksel, bilişsel, sosyal ve duygusal gelişimini desteklemeye yönelik eğitim programları uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra; okul öncesi eğitimde çocuklarımızın sosyal gelişimi için Reggio Emilia yaklaşımından; çocuğun yaratıcılığının desteklenmesi ve farklı düşünme becerileri elde ederek sorgulama ve özgüven yeterliliklerine ulaşmasında Waldrof sisteminden; planlama yapma, proje tabanlı ve öğrenci merkezli eğitim için High Scope modelinin çeşitli stratejilerinden yararlanılarak zengin bir öğrenme ortamı oluşturulmaktadır.

MOSB Anaokulunda; “Her Çocuk Değerli ve Eşsizdir”. Onların bireysel öğrenme özelliklerine ve farklılıklarına saygı duyularak, sevgiyle eğitilerek, program hedeflerine ulaşmaları sağlanmalıdır.

Misyonumuz; Güvenli bir öğrenme ortamında  öğrencilerimizin gelişiminin tüm yönlerini kapsayan ve gelişimlerine destek veren bir alan  içerisinde  öğrenmeyi sevmeye, birbirimizi sevmeye ve çevrelerindeki dünyayı sevmeye yönlendiren  bir eğitim ortamı yaratmaktır.

Vizyonumuz; Programlarımız çocuklarımızı akademik,duygusal ve fiziksel olarak karakterize etmeye ve eğitmeye yönlendirerek,bağımsız düşünürler ,geleceğin model vatandaşları ve liderleri olarak en üst seviyede ki potansiyellerine ulaşmasını sağlamaktır.

Telefon: 0 (236) 233 33 46
Email: info@mosbanaokulu.com.tr
Manisa Organize Sanayi Bölgesi
Bölge Müdürlüğü / Kampüs Alanı
Bu websitesinde bulunan görsel ve içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması yasaktır.
© 2017 MOSB Anaokulu. Tüm Hakları Saklıdır.