Anasayfa / Eğitim / Ölçme Değerlendirme Süreçlerimiz

Ölçme Değerlendirme Süreçlerimiz

Portfolyo: Çocukların anne- babalarına kendi gelişim ve öğrenme süreçleri ile ilgili sunumlar yaptıkları toplantılardır.
 
Sanat Dosyası: Çocuğun okula başladığı günden itibaren düzenli aralıklarla yaptığı çalışmaların dosyalanmasıdır. Böylelikle bu süreçte çocuğun gelişimi gözlemlenebilmektedir.
 
Sosyal Uyum Ölçeği: Çocukların aileleri yanlarında olmadığı okul ortamlarında, kendi yaş grubu, diğer yaş grupları ve öğretmenleri ile aralarında geliştirdikleri ilişkinin ne kadar sağlıklı olduğunu saptamaya yönelik hazırlanmış özel bir testtir. Bu test sınıf öğretmenleri tarafından, öğrencilerin genel durumları göz önünde bulundurularak doldurulmaktadır.
 
Serbest Zaman Gözlem Çizelgeleri:  Grup öğretmenlerinin uyguladıkları, çocukların serbest zamanda detaylı şekilde gözlemleri yapılarak, oyun, oyuncak, materyal ve arkadaş seçimlerine daha yakından ve objektif bir gözle bakıldığı çizelgelerdir.

Gözlem Listesi: Öğretmenleri tarafından her çocuk için doldurulan sınıf içi ve ortak kullanım alanlarında gözlemlenen davranışlarının listelenmiş formudur.


Gelişim Raporu: Eğitim programı çerçevesinde yaş gruplarına göre belirlenmiş kazanım ve standartların detaylı şekilde değerlendirildiği ve bireyselleştirilmiş program geliştirme süreçleri için kullanılan bir sistemdir.

Anekdot Kaydı: Öğretmenler ve yöneticilerin tanık oldukları ve önemli gördükleri iyi veya kusurlu olduğunu düşündükleri öğrenci davranışlarının sürekli olarak objektif ve ayrıntılı bir biçimde kaydedilmesi ve saklanmasıdır.

Telefon: 0 (236) 233 33 46
Email: info@mosbanaokulu.com.tr
Manisa Organize Sanayi Bölgesi
Bölge Müdürlüğü / Kampüs Alanı
Bu websitesinde bulunan görsel ve içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması yasaktır.
© 2017 MOSB Anaokulu. Tüm Hakları Saklıdır.