Anasayfa / Eğitim / Veli Bilgilendirme Süreçlerimiz

Veli Bilgilendirme Süreçlerimiz

Günümüz toplumlarında okul, artık yalnızca bilgi aktaran bir kurum değildir. Bugün okul bir yönden çocuk ve gençlerin hayata  hazırlanmalarında  ve sosyalleşme sürecinde önemli rol oynarken aynı zamanda anne-babaların eğitimi konusunda yardımcı olmak zorundadır. Eğitimde ki devamlılık ilkesi göz önünde bulundurulduğunda okulun çocuk eğitme rollerine aile işbirliği boyutunun da katılması önemli bir noktadır.

AİLE İLE İLETİŞİM

-Haftanın belirli günleri  yapılan etkinliklerimizden  fotoğraflar mosb çocukları isimli kapalı grubumuzda  yayınlanmaktadır. . 
-Ayrıca her ayın ilk haftası içerisinde mini bilgilendirme, aylık yemek listesi, aylık bülten ve aylık İngilizce  bülten mail yoluyla gönderilir. Aylık bültenler, okullarımızda o ay içinde yapılan okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili eğitsel yaşantılar hakkında velilere bilgi vermek amacıyla hazırlanmaktadır. 

-Okulumuzda birinci ve ikinci dönem olmak üzere sınıf kahvaltıları düzenlenir.

- Okulumuzda Birinci dönem içerisinde     eğitim seminerleri yapılmaktadır.

-Okulumuzda birinci dönem ve ikinci dönem olmak üzere yıl içerisinde iki defa sınıf toplantımız yapılmaktadır.

 

Bireysel Veli Görüşmeleri:      Sınıf öğretmeni gerekli durumlarda bilgilendirici bireysel veli görüşmeleri yapar.

 

Günlük Veli Bilgilendirme: Gün boyunca  izlem ve takibi yapılan çocuğumuzun öğretmeninin  iletişim defterleri aracılığıyla aileyi bilgilendirmesi.

Aylık Veli Bülteni: Bir  ay içerisinde  yapılan okul ve sınıf etkinlikleri ile ilgili eğitsel yaşantılar hakkında velilere bilgi vermek amacıyla hazırlanan dokümanlardır.

Yemek Listesi: MOSB Anaokulu tarafından her ayın son haftası bir sonraki ay için ailelerle paylaşılan, çocuklarımızın beslenme düzenlerinin de tıpkı diğer süreçlerde olduğu gibi ortak bir dille yürütüldüğü sistemdir.

 

Telefon: 0 (236) 233 33 46
Email: info@mosbanaokulu.com.tr
Manisa Organize Sanayi Bölgesi
Bölge Müdürlüğü / Kampüs Alanı
Bu websitesinde bulunan görsel ve içeriklerin kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması yasaktır.
© 2017 MOSB Anaokulu. Tüm Hakları Saklıdır.